Cosentino Dekto Kullanımı Dış Cephede Kalite Hissini Artırıyor

0
467
Cosentino Dekto Kullanımı
Cosentino Dekto Kullanımı Dış Cephede Kalite Hissini Artırıyor

Cosentino Dekto ürünü ile tasarımlarda sıklıkla kullanılan dış cephe kaplamalarıyla binalar, daha modern ve güçlü bir görünüme sahip oluyor. Bu görüntünün uzun süre korunması; güneş ışığından zorlu iklim koşullarına ve doğa olaylarına karşı dayanıklı kaplama malzemeleriyle mümkün olabiliyor. Yenilikçi mimarisi yüzeylerin dünya lideri Cosentino’nun üstün teknolojiyle geliştirdiği Dekton dış cephe kaplamaları, binaların modern bir görünüm kazandırırken zorlu şartlara dayanıklı yapılarıyla uzun yıllar boyunca ilk günkü canlılığını muhafaza ediyor.

Hayatımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz binalar, zorlu iklim şartlarından yakıcı güneş ışığına, rüzgârlardan kirli havaya kadar birçok yıpratıcı olumsuzluklara maruz kalıyor. Tüm bu etkenler dış cephe kaplamalarının ilk günkü canlılığını kaybetmelerine, yıpranmalarına hatta çatlayıp kırılmalarına dahi neden olabiliyor. Binaların kısa süre içinde yıpranmış ve eski bir görüntü almaması için dış cephede kullanılacak malzemelerin seçimi son derece önemlidir.

İlk Günkü Canlılığını Koruyor

Cosentino’nun yüzlerce farklı renk ve üstün dayanıklılık teknolojileriyle geliştirdiği yüzeyler, binaların tasarımına modern bir hava katarken aynı anda her zaman ilk günkü gibi canlı görünmesine yardımcı oluyor. Cosentino’un dış cephelerde kullanıma uygun, yenilikçi ve ultra kompakt yüzeyi Dekton, üstün dayanıklılık performansı, renk seçenekleriyle şartlar ne kadar zorlu olursa olsun tüm binaların ihtiyacını rahatlıkla karşılıyor.

cosentino dekto ile ilk günkü canlılık

 

Her Türlü Yüzeyin Canlandırılmasına İlham Veriyor

Cam, porselen malzemeler ile kuvars yüzeyleri üretmek için kullanılan hammaddelerin inanılmaz bir karışımı olan Dekton, cephelerde her türlü yüzeyin yeniden canlandırılmasına imkan veriyor. 320 cm x 144 cm’ye kadar geniş formatta, 4 mm, 8 mm, 12 mm ve 20 mm’lik farklı kalınlıklarda üretilen yüzey, kolay bir kaplama imkanı tanıyor. UV ışınlarına, çizilmelere, lekelere, darbelere ve termal şoka karşı çok yüksek dirençli Dekton, gözeneksiz yapısıyla sıvıları emmiyor ve her zaman ilk günkü parlaklığını koruyor. Bu da binaların her zaman ilk günüymüş  gibi görünmesini sağlıyor.

 

Binaların Enerji Verimliliğini Artırıyor

Yenilikçi ultra sıkıştırma işlemi TSP teknolojisi ile üretilen Dekton, dış yüzeylerin sdayanıklılığını da artıyor. Bakımı da son derece kolay olan yüzey, temizleme ve bakım ücretleribi de azaltırken, yapıştırmalı sabitleme sistemleri veya mekanik ankraj ile cephelerde basitçe uygulanabiliyor. Mermer, ahşap ve beton gibi farklı dokulara sahip geniş bir renk yelpazesiyle ince bir estetik sunan yüzey, dış cephe tasarımında sınırları ortadan kaldırıyor. Farklı projeler için çok sayıda mimar ve tasarımcıya ilham veren kaplama, binanın enerji verimliliğini de artırıyor.

 

Yangında Yüksek Performans Sunuyor

Dekton dış cephe kaplamaları, seramiklerin aksine inanılmaz bir yüzey ve kenar uyumu sağlıyor. Her türlü özel desen ve renge imkan tanıyan, projelere özel boyutlarda üretilebilen yüzey, montaj sürelerini de kısaltıyor. A1 sınıfı sertifika ve A2 sınıfı güvenlik ağı ile yangında yüksek performans sunuyor ve alev almıyor. Böylece binanın güvenliğini de üst düzeye çıkarıyor.

Önceki İçerikSulu Radyant Paneller İle Isıtmada Minimum Enerji Sarfiyatı, Maksimum Konfor
Sonraki İçerikTürkiye İmsad Aylık Sektör Raporu Açıklandı

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz