Sulu Radyant Paneller İle Isıtmada Minimum Enerji Sarfiyatı, Maksimum Konfor

0
319
sulu radyant panel nedir

Endüstriyel ve ticari ısıtma teknolojileri alanında ki yenilikçi ürünleri ve mühendislik hizmetleri ile sektörünün lider markası olan Çukurova Isı, İtalyan Sabiana ile imzaladığı distribütörlik ortaklığı sonrasında satışına başladığı “sulu radyant paneller” ile çözüm ortağı olduğu projelerin ısıtmasında minimum enerji sarfiyatı ile maksimum konfor imkanı sunuyor.

 

İtalyan Sabiana ile “sulu radyant panel” ürün grubu için distribütörlük anlaşması imzalayan Çukurova Isı, çözüm ortağı olduğu projelerin ısıtmasında minimum enerji sarfiyatı ile maksimum konfor sağlamaya devam ediyor.

Radyant ısıtma sistemleri konusunda 30 yılı aşkın tecrübe ile keşiften projelendirmeye, satıştan, devreye alma süreçlerine kadar müşterilerine, komple sistem çözüm imkanı sunan Çukurova Isı, sulu radyant paneller ile fabrika, depo, hangar, spor salonu, havalimanı,  ofis, otel, okul ve hastanelerde konforlu ve tasarruflu ısıtmaya imkan sağlıyor.

Isı transferi su ile sağlanan “sulu radyant panel”lerden çıkan ışınlar, ısı transferi hava ile yapılan sistemlerden farklı olarak hava hareketlerinden etkilenmiyor. Doğrudan ortamdaki makinelere, insanlara ve zemine çarparak, ısı enerjisine dönüşen ışınların, tüm alan içerisine eşit olarak dağılmasıyla ısıtmada maksimum konfor elde ediliyor. Bu çalışma prensibi sayesinde hissedilen sıcaklığın, gerçek sıcaklıktan fazla olması ise enerji verimliliğini yüzde 30’lara varan oranlarda artış gösteriyor.

sulu radyant panel ne kadar

EN 12831 standardına uygun olarak radyant paneller vasıtasıyla ısıtılan binaların ısı ihtiyacı, hava ısıtmalı sistemler için gereken ısıdan 3°C daha az olarak karşılanıyor. Daha az ısı gereksinimi sayesinde aynı konfor şartları daha az enerji ile sunuyor.

Sıcak havayla ısıtma sağlayan sistemlerden daha farklı olarak elektrikle çalıştırılan fanlara ihtiyaç duymayan “sulu radyant panel”lerin çalışma prensibinin kazan ve sirkülasyon pompası ile sınırlı olması da hem işletme hem de bakım ücretleri açısından avantaj sağlıyor. Isıtma esnasında hava sirkülasyonu olmayışı ise ortamdaki virüs ve tozların taşınmasını engelliyor. Bu sayede ortamdaki konfor şartları sağlıklı bir şekilde sunuyor.

İşletmelere uygulamada da avantaj sağlayan “sulu radyant panel”ler, 10 bin metrekare bir tesise bir hafta veya on gün içerisinde uygulanabiliyor. Radyant paneller, tavana monte edildiği için de çalışma sahasında ekstra yere ihtiyaç duymuyor.

Çukurova Isı’nın 2021 yılının Mart ayında satışına başladığı “sulu radyant paneller”, kısa süre içerisinde prestijli projelerde yerini almaya başladı. Tadım Ankara Fabrikası ve Yeni Havalimanı – Halkalı Metro Hattı Bakım İstasyonlarının ısıtma sistemlerinde “sulu radyant paneller” tercih edildi.

Önceki İçerikKastamonu Entegre Doorfr Yanmaya Dayanıklı Panel İle İç Mekânlar
Sonraki İçerikCosentino Dekto Kullanımı Dış Cephede Kalite Hissini Artırıyor

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz