OSRAM’dan, First-Class Fitness Studio’ya Aydınlatma Çözümü

0
414
OSRAM’dan, First-Class Fitness
OSRAM’dan, First-Class Fitness Studio’ya Aydınlatma Çözümü

Aydınlatma teknolojisinin önde gelen markalarından biri olan OSRAM, Prime Time Fitness’ın, Münih Maximilianstrasse’de bulunan fitness stüdyosu için gün ışığına bağlı otomatik aydınlatma sistemi Üretti. Aydınlatma kontrol sistemi, sürücüler ve LED modüller ile konum ve marka felsefesinin yüksek standart ihtiyaçlarını karşılayan aydınlatma sistemi, stüdyoda uyarıcı, iyi hissettiren bir atmosfer oluşturuyor. Esnek ve güvenilir bir aydınlanma sunan sistem, gün ışığına bağlı otomatik olarak veya uygulama tarafından kolayca kontrol edilebiliyor.

Spor eğitimi bölümünde en iyiler arasında yer alan ve hızla büyüyen fitness markası Prime Time Fitness’ın Münih Maximilianstrasse’deki prestijli yeni stüdyosunun aydınlatma sisteminin, en yüksek standart ihtitaçlarını karşılaması bekleniyordu. Light Solution Center AG’nin Aydınlatma Tasarımcısı Dominik Ortmann, OSRAM bileşenleri ile gün ışığına bağlı tam otomatik bir aydınlatma sistemi tavsiye etti.

İyi Hissettiren Bir Etki İle Işığı Deneyimleyin

Geliştirilen sistem ile ışık etkisini dışarıdan dahi hissettiriyor. Sokağa bakan büyük pencereler ile özellikle ön plana çıkarılan ahşap duvarlar şeffaflık hissi yaratırken, girişte msafirlerini sıcak ve davetkar bir ortam bekliyor. Aydınlatma sistemi, salonu daha geniş gösterirken, aşağı doğru sarkıtılan armatürler, istenen egzersiz ekipmanına göre ayarlanabiliyor. Sadece stüdyo değil stüdyonun diğer alanları da mükemmel bir şekilde aydınlatılıyor. Sıcak beyaz ışıklar, soyunma odalarını ve duşları samimi, bir o kadar da keyifli bir şekilde, eğitim ekipmanları ise harekete geçirici, bazen renkli bir ışıkla aydınlatılıyor.

Gün Işığına Bağlı Aydınlatma Senaryoları

Aydınlatmanın her zaman mükemmel ölçüde görünmesinin bir nedeni, dışarıdaki aydınlatma koşullarına ve gün boyunca insanların alışkanlığına uyum sağlamasıdır. Hem üyeler hem de personel için bu durum, günün herhangi bir saatinde stüdyonun farklı algılanmasına neden olur. Bazen dışa dönük, açık ve şeffaf, bazen içe dönük. Tüm bunlar, sabah 05.00’den 11.30’a kadar tamamen otomatik olarak ayarlanılabiliyor. Akşam temizlik ışığı bile tamamen otomatik olarak açılıyor ve kapanıyor. Aynı anda OSRAM’ın basit ve kullanıcı dostu kontrol sistemi DALI Pro Controller ve DALI Pro Control Uygulaması üzerinden, aydınlatmaya yüksek esneklik kazandırırken detaylı aydınlatma senaryoları, istenildiği anda her oda için ayrı ayrı kolayca kurulabiliyor, etkinleştirilebiliyor, değiştirilebiliyor ya da iptal edilebiliyor.

Güvenilir Bir Ortak: Her Şey Tek Elden

Ayarlanabilir OPTOTRONIC Akıllı DALI sürücülerden başlayarak ışık ve hareket sensörleri aracılığıyla standart, ayarlanabilir beyaz(Tunable White) ve RGB versiyonlarında LINEARlight Flex LED modüllerine kadar stüdyodaki aydınlatma kontrol panelinin diğer bileşenleri de OSRAM tarafından sağlanıyor. Sonuç: ayrı bileşenlerle mükemmel bir uyum elde edilmiş oluyor. Tak çalıştır yapısıyla sorunsuz kurulum, yaratılan etkiyi daha da kolaylaştırıyor. OSRAM çözümü, kullanım sırasında yüksek ışık kalitesi, verimlilik, uzun ömür ve özellikle fazlasıyla güvenlik sağlıyor. Maximilianstrasse’deki Prime Time fitness stüdyosu kadar karmaşık bir aydınlatma sisteminin başarıyla kurulması ve yönetilmesi önemli bir başarı hikayesi oldu.

Önceki İçerikÇimento Sektörü Alternatif Yakıt Kullanımıyla Sera Gazı Azaltımı Sağlıyor
Sonraki İçerikTürkiye İmsad’dan ‘Dünya Çevre Günü’ Açıklaması

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz