Sika Dekoratif Zemin Kaplamaları Zemin Kavramını Farklı Bir Boyuta Taşıyor

0
228
Sika Dekoratif Zemin Kaplamaları
Sika Dekoratif Zemin Kaplamaları Zemin Kavramını Farklı Bir Boyuta Taşıyor

Sika dekoratif zemin kaplama çözümleri yapılarda dayanıklılık, hijyen ve ses izolasyonuna kadar birçok  farklı kriterde yüksek performans sergiliyor.

Binalarda en çok kullanılan ve binaya girerken ilk önce fark edilen zeminlerin, kullanım yerlerine göre, aşınma dayanımı, tasarım ve renk gibi birçok farklı ihtiyaçları bulunuyor. Yapı kimyasalları ve endüstriyel yapıştırıcılar sektöründe dünyanın önde gelen markalarından biri olan Sika’nın konutlardan sanayi tesislerine kadar geliştirdiği dekoratif zemin kaplama çözümleri, her yapının ihtiyaçlarına rahatlıkla karşılık verebiliyor.   

Yapıştırma, sızdırmazlık, sönümleme, takviye ve koruyucu sistem çözümlerinin uzmanı Sika’nın yapı ve inşaat sektörü için düzenlediği dekoratif zemin kaplama çözümleri, zemin kavramını farklı bir noktaya getiriyor. Estetik ve yaratıcı tasarımlara imkan tanıyan, düz ve eksiz, Sika Comfortfloor® Marble FX, Sika® EmotionFloor ve Sikafloor®-434 DecoCem, konutlardan üretim tesisi ve kamu yapılarına kadar hijyenden ses izolasyonuna kadar birçok kriterin ihtiyaçlarına rahatlıkla karşılık veriyor.

Yeşil Bina Programlarının Gerekliliklerini Karşılıyor

Farklı zeminlerin ihtiyacına özel estetik, üstün bir dayanıklılık ve düşük bakım maliyeti üreten çözümler, sınırsız renk kataloğu ve tasarıma imkan sunmasının yanı sıra kolay uygulanabilirliği olması ile de uygulama maliyetlerini bir hayli düşürüyor. LEED, BREEAM, HQE ve DGNB gibi yeşil bina belgelendirme programlarının ihtiyaçlarına da uygun olan dekoratif zemin kaplama çözümleri, alanın genişliğine göre birkaç gün gibi kısa süreler içerisinde uygulanma imkanı sunuyor. Hızlı kürlenebilen ve kuruyan çözümler, işletme ya da tesisin kısa sürede faaliyete geçmesine fırsat veriyor.

mermer etkisi

Mermer Etkisi Kesintisiz Ön Plana Çkıyor

Doğal taş görünümü ile göze hitap eden Sika Comfortfloor® Marble FX, yüksek aşınma dayanımı ve düşük bakım ücretleri ile inşaat profesyonellerinin hayatını daha kolay bir hale getiriyor. Sika Comfortfloor® dekoratif zemin kaplamaları ailesinin yeni üyesi kaplama, mermer etkisinin kesintisiz bir şekilde öne çıkarılmak istenildiği görkemli yaşam alanlarında yumuşak ve mat yüzeyli bir zemin oluşturuyor. 2,5 ila 3,0 mm arası kalınlıklarda uygulanabilen yüzey, doğal taşın bina üzerinde yaratacağı yükü de hafifletiyor. Çevreye duyarlı, kokusuz, kaydırmaz özelliğiyle de iş sağlığı ve  iş güvenliğini artıran kaplama, sağlık kurumlarından okullara, laboratuvarlardan mağazalara kadar geniş bir kullanım alanı yaratıyor.

Esnekliği, Mukavemeti Ve Aşınma Direncini Artırıyor

Mikroçimento uygulanışı olarak bilinen Sika® EmotionFloor, 41 farklı renk kataloğu ile pürüzsüz ve büyüleyici zeminler oluşmasını sağlıyor. Sistem bileşenleri SikaDecor®-801 Nature ile zeminde elde edilen görüntünün, SikaDecor®-803 Nature ile yüzeyin izin verdiği ölçüde duvarlara da uygulanmasına fırsat vererek, zemin ve duvarda tasarım bütünlüğü oluşturuyor. Sika® EmotionFloor sistem bileşenlerinden zeminde kullanılan SikaDecor®-801 Nature, estetik bir görünümle yetinmekle kalmayıp aynı anda esnekliği, mukavemeti ve aşınma direncini de artırıyor.

Zeminlerde Estetik Bir Görünüm Yaratılmasını Kolaylaştırıyor

Endüstriyel ve dekoratif uygulamalar için kendiliğinden yayılma özelliğine sahip olan tesviye harcı Sikafloor®-434 DecoCem, ticari alanlardan konutlara ve yaya trafiğinin yoğun olduğu zeminlere kadar birçok alanda kullanılıyor. Elle veya pompayla uygulanabilen çözüm, zeminlerde estetik bir görünüm yaratılmasını kolaylaştırıyor. Hızlı kuruma ve kürlenme sunan zemin, 24 saat gibi kısa bir sürede hazırlanan zeminde yürümeyi mümkün hale getiriyor. Yüzey sertliği ile üstün bir aşınma dayanımı sunan yüzey, tek katta 4 ila 15 mm’lik bir kaplama kalınlığı sağlıyor.

Önceki İçerikTürkiye İmsad Aylık Sektör Raporu Açıklandı
Sonraki İçerikÇimento Sektörü Alternatif Yakıt Kullanımıyla Sera Gazı Azaltımı Sağlıyor

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz