Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’nde Binalarda Ses Yalıtımı Konuşulacak

0
248
gürültü günü nedir
Daughter covering ears being displeased of loud fight of parents, feeling intense and timid. Portrait of unhappy and sad cute woman in blouse, frowning with closed eyes trying not hear noise. Copy space

İZODER, TAKDER iş birliği ile düzenlenen ‘Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’nde online eğitim düzenliyor. Öğretim üyeleri, sektör temsilcileri ve ses yalıtımı konusunda uzman kişilerin katılacağı eğitimde, binalarda ses yalıtımını sağlamaya yönelik mevzuat ve uygulamalar tartışılacak. 

Yalıtım sektörünün çatı örgütü Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), Türk Akustik Derneği (TAKDER) iş birliği ile Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’ kapsamında; Türkiye’de yürürlüğe giren ‘Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik’i konuşmak için  28-29 Nisan’da düzenlenecek online eğitim toplantısında uzmanlarla buluşacak.

Dünya bütün insanların sağlık ve refahı için gürültü farkındalığını artırmak amacıyla ilk kez 1996 yılında başlatılan ve her yıl nisan ayının son çarşambasında gerçekleştirilen ‘Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’ kapsamında gerçekleştirilecek olan online eğitim toplantısında, binalarda ses yalıtımına yönelik mevzuat ve uygulamaları tüm yönleriyle ele alacak.

Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik, binalarda komşu gürültüleri ve pek çok diğer gürültü sorununun giderilmesine yönelik kriterleri belirlerken, belediyeler, denetleyiciler, mimar ve müteahhitlere bir kaç sorumluluk getiriyor.

Gürültü kirliliği ile mücadelede önemli bir adım olan yönetmeliğin doğru ve titizlikle uygulanması sonucunda apartman sakinlerine sağlıklı ve huzurlu yaşam ortamları sunmak mümkün kılıyor.

‘Binalarda Ses Yalıtımını Sağlamaya Yönelik Mevzuat ve Uygulamalar’ eğitiminde, binalarda gürültü kontrolü için gerekli temel bilgiler, yönetmelik kriteri, mimari akustik rapor, proje içeriği ve uygulama yöntemleri ele alınacak.

İki gün sürecek, toplam 14 saatlik çevrimiçi etkinliğe belediyeden ilgili görevliler ve denetimcilerin yanı sıra, yapı sektörü, mimarlık ve mühendislik öğrencilerinin katılımı bekleniyor. Binalarda Ses Yalıtımını Sağlamaya Yönelik Mevzuat ve Uygulamalar eğitimi; DKM, EPSDER, İZOCAM, ODE, SAINT GOBAIN RIGIPS’in destekleriyle düzenleniyor. 


Eğitime katılım için 
www.izoder.org.tr sitesinden kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz… 

Önceki İçerikKiler Gyo Sektöre Yeni Bir Anlayış Getiriyor
Sonraki İçerikZorlu Enerji’ye “Uluslararası İş Güvenliği Ödülü”

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz