TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

0
30
TürkSMD Olarak Büyük Bir Görev Üstleniyoruz
TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri’nin kazananları belli oldu. Cosentino’nun ana sponsorluğunu üstlendiği ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin organize ettiği törende inşaat sektörünün bütün paydaşları buluştu.

Türk mimarlığının Oscarı sayılan “TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri”, bu yıl Mimarlık Haftası’nda Ankara’da yapılan törenle sahiplerini buldu. Cosentino’nun ana sponsorluğunda, Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin (TürkSMD) ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen katılım gösterdi. Pia Sera’da düzenlenen etkinlikte; toplam 5 kategoride ödül verildi. Törende, mimarlık ofislerinin yanı sıra yapı sektöründe yer alan yatırımcı, müteahhit, mühendis-müşavir ve yapı malzemesi üreticileri gibi farklı paydaşlar bir araya geldi. Yapı sektörü için seçkin bir buluşma özelliği taşıyan etkinlikte kamu kurumları, akademisyenler ve yerel yönetim temsilcileri de yer aldı.

“TürkSMD Olarak Büyük Bir Görev Üstleniyoruz” 

Türk Mimarlığının Oscarı TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu
TürkSMD Olarak Büyük Bir Görev Üstleniyoruz

TürkSMD olarak mimarlık mesleğinin değerini yükseltme misyonu doğrultusunda gerçekleştirdikleri TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri’nde ödül alan herkesi tebrik eden TürkSMD Başkanı Ali Osman Öztürk, “TürkSMD olarak büyük bir görev üstleniyoruz. Yapı sektöründeki çalışmalarımızın göstergelerinden sayılan mimarlık ödülleri, sektörde sistem ve standartların yükselmesi, yapı sektörünün gelişmesine katkı sağlıyor. Bu yıl oldukça önemli projeler yarışmaya katıldı. Adaletli bir şekilde en iyi projeleri seçtiğimizi düşünüyoruz. Yarışmaya katılacak proje üretmek bile bence başarıdır. Katılan herkesi tebrik ediyorum. Mimarlık mesleğinin gelişmesine katkı sağlayan projelerimize ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

“Mimarlığa değer katan bütün proje ve etkinliklere desteklerimiz devam edecek” 

Etkinliğin ana sponsoru Cosentino Türkiye’nin Ülke Direktörü Alper Şensan, “Ülkemizde mimarinin değerini ve önemini arttıran birbirinden başarılı birçok projenin rekabet ettiği bir akşamı geride bıraktık. Bu tarz etkinlikler ile emeğin takdir edilmesi ve ödüllendirilmesinin sektör için müthiş bir motivasyon olduğuna inanıyorum. Bilindiği üzere, mimari projelerin hayata geçmesinde onlarca farklı sektör bir araya gelerek, tasarımın bütününü oluşturmaktadır. Cosentino olarak, bu bileşenlerden biri olmanın keyfini sürüyoruz.  Kendi sektörümüzde dünya lideri olarak standartları yukarı çekerken, ülkemizde de yapı sektörünün önemli bir oyuncusu olmanın gururunu yaşıyoruz. İşte bu bağlamda, TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri gecesini desteklemekten ve bu güzel akşamın bir paydaşı olmaktan çok mutluyuz. Yapı sektörüne değer katan birçok proje ve etkinliklere desteklerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

 

TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri’nde ödül alan isimler şöyle sıralandı:

Büyük Ödül

Semra – Özcan Uygur (Uygur Mimarlık)

 

Yapı Ödülü

İyziPark projesiyle Ahmet Alataş (Ahmet Alataş Mimarlık)

Troya Müzesi projesiyle Ömer Selçuk Baz (Yalın Mimarlık)

Beylikdüzü Cemevi projesiyle 9016 Mimarlık

 

Basın Yayın Ödülü

Arketon Yayıncılık

Mimarizm

Şehir Hepimizin projesi ile Medyascope

 

Mimarlığa Katkı Ödülü

Gülru Necipoğlu

Jale Erzen

İhsan Bilgin

 

Jüri Özel Ödülü

Aslı Özbay

 

Önceki İçerikİnşaat Sektörü, Tüyap Eskişehir Yapı Fuarı’nda Buluşacak
Sonraki İçerikTk Elevator’den Güvenli Asansör Kullanımı İçin Öneriler

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz