Tayvanlı YC Inox’tan Iglo Architects İmzalı Yeni Bir Yatırım Daha…

0
77
Tayvanlı YC Inox’tan Iglo Architects İmzalı Yeni Bir Yatırım Daha...
Tayvanlı YC Inox’tan Iglo Architects İmzalı Yeni Bir Yatırım Daha...

Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçireceği 50.000 metrekarelik kapalı alana sahip üçüncü yatırımının mimari projesinde Tayvanlı çelik devi YC Inox’un seçimi yine Iglo Architects’ten yana oldu.  

Türkiye’nin ilk Tavyan yatırımını 2019 yılında başlatan YC Inox firması, iki yeni fabrikasını tamamladıktan sonra hız kesmeden yeni yatırım kararı aldı. Boru ve yüzey işlemi yapan iki fabrika yatırımından sonra, büyük çaplı endüstriyel borular üretmek için planlanan 50.000 metrekarelik kapalı alana sahip fabrikanın tasarımını da Türkiye’de konunun en yetkin mimarlık ve tasarım ofislerinden biri olan Iglo Architects üstlendi.

Iglo Architects
Iglo Architects

Tasarım süreci Mimar Zafer Karoğlu ve Mimar Esen Akyar Karoğlu ortaklığındaki Iglo Architects tarafından yürütülen projenin Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi içindeki 40.000 metrekarelik arazide inşaa edilecek binası için yapım ihalesi başlatıldı.

Arazi eğimlerini baz alarak yerleştirilen bina, gün ışığından ve güneş panellerinden faydalanılarak enerji tasarrufu sağlanacak şekilde tasarlanmış. 3.000 metrekarelik yönetim ve ofis binası ise arazinin ormana bakan yüzüne yerleştirilerek daha sessiz, ferah ve verimli bir çalışma ortamı sağlanmış. Arazi kademelendirmeleri bahçe ve merdivenlerle oluşturulan amfili oturma mekanları, bahçeli meydanlarla bütünleştirilmiş.

Iglo Architects tarafından hayata geçirilecek YC Inox’un Türkiye’deki yeni yatırımının inşaat sürecinin 2023 yılının sonunda tamamlanması bekleniyor.

Önceki İçerikMarkalı Konutlarda Fiyatlar Yüzde 11.67 Artış Gösterdi
Sonraki İçerikHager İle Elektrik Kabloları Modern Görünüme Kavuşuyor

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz