Türkçimento’nun Yeni Başkanı Fatih Yücelik

0
791
türkçimentoyeni başkanı kimdir

Fatih Yücelik çimento sektörünün çatı birliği TÜRKÇİMENTO’nun 24. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi

Çimento sektörünün çatı birliği TÜRKÇİMENTO’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine 26 Nisan 2021 tarihi itibariyle Fatih Yücelik seçildi. Fatih Yücelik; TÜRKÇİMENTO’nun dün toplanan Yönetim Kurulu, görevinden ayrılan Dr. Tamer Saka’dan boşalan Yönetim Kurulu Başkanlığı makamına oy birliği ile seçildi. Başkan Fatih Yücelik görevi teslim alırken  Dr. Tamer Saka’ya sektöre hizmetleri için teşekkür etti.

fatih yücelik

Fatih Yücelik Kimdir?

Fatih Yücelik; siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına İstanbul’da yönetici adayı olarak başladı. Kariyerine inşaat sektöründe üst düzey yönetici olarak devam etti. Bünyesinde bulunan Aşkale Çimento, Sançim ve Kavçim markaları ile Türk Çimento Sanayinin önde gelen firmalarından olan Erçimsan Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve İcra Kurulu Başkanlığı’nı devam ettirmektedir.

Profesyonel deneyimlerine ek olarak sivil toplum örgütlerinde aktif görev alan Fatih Yücelik, Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Doğu Anadolu Fahri Konsolosluğu, Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Önceki İçerikMüteahhitler, Konut Fiyatlarında Düşüş Beklemiyor
Sonraki İçerikKonut Satış İlanlarındaki Artış Gözden Kaçmadı

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz