Filli Boya Türkiye’nin En Büyük Grafiti Çalışmasını İstanbul Hava Limanında Hayata Geçirdi

0
483
Filli Boya
Filli Boya, Çocukların Uçuş Hayallerini İGA İstanbul Havalimanı Yoluna Resmetti

Türkiye’nin önde gelen 6 grafiti sanatçısı, dünyanın en önemli küresel aktarma merkezi ve 5 yıldızlı havalimanı adıyla yolcularına verdiği hizmetlerle öne plana çıkan İstanbul Havalimanı’nda uzunluğu yaklaşık 600 metrelik bir duvara Filli Boya ve İGA öncülüğünde grafiti çalışması yaptı. Türkiye’nin en büyük grafitisi olan çalışma için Filli Boya, 3.500 m² alana renk katarak katkıda bulundu.

Türkiye boya sektörünün lideri Filli Boya, İstanbul Havalimanı’nın işletmecisi İGA ve Karayolları Genel Müdürlüğü İstanbul Havalimanı güzergahı üzerinde bulunan yaklaşık 600 metre uzunluğundaki duvarı renklendirmek için güçlerini birleştirdi. Bu özel çalışmayı gerçekleştirirken, proje ortakları olan Filli Boya ve İGA, Türkiye’nin önde gelen ressam/grafiti sanatçıları içerisinde yer alan Emir Aktunç, Emrullah Örünklü, Furkan Birgün, İbrahim Kurtuluş, Can Berk El, Yusuf Aygeç ile anlaştı.

Dünyanın en önemli küresel aktarma merkezi olan İstanbul Havalimanı’nda 3.500 m² alana sahip bir duvarın üstüne yapılan “Çocukların Uçuş Hayalleri” adlı çalışmada, dünya çocukları bir arada tasvir edildi. Türkiye’nin en büyük grafitisi olan eserin boya ve yardımcı malzemeleri boya sektöründeki gücü, renkleri ve sanata olan desteğiyle her zaman öne çıkan Filli Boya tarafından yapıldı.

Çocukların Uçuş Hayalleri
Filli Boya Çocukların Uçuş Hayallerine Ev Sahipliği Yaptı

Sanatçılar dâhil toplam 45 kişinin katılımıyla 4 ayda tamamlanan çalışmaya İGA İstanbul Havalimanı Kurumsal İletişim Departmanı, İGA tasarım ekibi ve Filli Boya-Betek Boya ekipleri katkıda bulundu. Çalışmanın kreatif kurgusu ve iş planı BUBU Design Reklamcılık tarafından yapılırken, eserin tüm ürün gücü Filli Boya tarafından tedarik edildi. Astar ve zemin boyalarıyla ortalama 3.500 m² alan boyandı.

Türkiye’nin en büyük grafiti çalışmasında kullanılan tüm renkler, Filli Boya’nın AR-GE bölümü tarafından özel olarak tasarlandı. Ürünlerin renkleri ve kalitesi titizlikle hazırlanarak, özel bir eser oluşturuldu. Filli Boya ayrıca zemin konusunda analiz ve testler yaparak doğru zemin uygulamasının yapılmasına katkıda bulundu.

Çalışmalar açık alanda ve 600 metreye yakın bir duvar üzerinde yürütüldüğü için olumsuz hava koşulları dikkate alındı. Projenin gerçekleşmesi için 2 sanatçı karavanı, 3 konteyner, 10 vinç ve 3 jeneratör sürekli hizmet verdi.

Önceki İçerikİnşaat Sektörü Fiyatlarını Etkileyen Ana Temel Çimento Değildir
Sonraki İçerikKireç Taşı Nedir

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz