Çevreyi Daha Estetik ve Sağlıklı Yapılaşma İle Koruyabiliriz

0
288
Çevreyi ve Doğa ile Sağlıklı Yaşam
Çevreyi ve Doğa ile Sağlıklı Yaşam Mümkün

Pandemi süreci çevre bilincini ve doğal yaşamın önemini herkese bir kez daha hatırlattı. Nüfusu hızlı bir şekilde artan dünyada üretim teknolojilerinden tüketim bilincine  her aşamanın yeniden gözden geçirilmesini sağlıyoruz ; çevreye, doğal hayata ve tüm canlılara saygı duyulması gerektiği söylüyoruz.

Çevre ve enerji dostu, olan,  yapı malzemeleriyle Ytong, ülkemizde sağlıklı ve güvenli konutlar inşa edilmesine ev sahipliği ediyor.

Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, 05-11 Haziran tarihleri arasında kutlanan Çevre Koruma Haftası kapsamında değerlendirmelerde bulunarak, “Üretimden tüketime kadar her açıdan çevreyi ve doğayı koruyarak geleceğimize sahip Çıkıyoruz” dedi.  Hinginar, Türk Ytong’un çevreci bir ürün ve sorumluklarının farkında olan  bir kurum olarak her işin dikkatle yaptığını, sektörüne örnek olduğunu belirtti.

Fethi Hinginar Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı
Fethi Hinginar

58 Yılda 10 Milyar Doları Aşan Döviz Tasarrufu Sağladık

Fethi Hinginar, sürdürülebilir yapılaşmanın önemli adımlarından biri de yapılaşmada sürdürülebilir malzemelerin tercih edilmesi olduğunu belirterek şunları söyledi; “Yapılarda kullanılan malzemelerin çevreye olan etkileri tasarım ve üretim aşamalarından itibaren araştırılmalıdır. Çevreye karşı duyarlı, hammaddesinden yapıda kullanımına ve yapı ömrünün sona ermesine kadar geçen sürede doğaya ve insan sağlığına zarar vermeyecek yapı malzemeleri tercih edilmelidir.

Türk Ytong olarak mineral hammaddelerden üretilen doğa dostu ürünlerimizle, içinde yaşayanlara artı değer sunan sağlıklı ve kaliteli çağdaş konutlar inşa edilmesine katkıda bulunuyoruz.  Ytong kullanımı ile elde edilen ısı tasarrufuyla 58 yılda 10 milyar doları aşan döviz tasarrufu sağladık. Ürünlerimize “Çevre Etiketi” (EPD) alarak bir ilki gerçekleştirdi. Üretim ve yönetim tesislerimizi “Yeşil Bina” olarak inşa ederek sürdürülebilir yapılaşmaya destek olduk. Ürünlerimizle ve üretim teknolojimizle çevreyi koruyoruz. Tamamen çevre dostu bir hammadde ile çevre dostu üretim gerçekleştiriyoruz. Üretim süreçlerimizi tamamen kapalı alan şeklinde hem düşük enerjiyle hem sıfıra yakın atıkla yürütüyoruz.” dedi.

Çevre Koruma Dostu
Çevre Koruma Haftası

 

Çevreci ve Sağlıklı Yapı Ürünü

Ytong malzemesinin çevreci özelliğini, içerdiği doğal hammaddeler ve çevre dostu üretimine katkıda bulunuyor. Ytong tüm dünyada, çevreye ve doğaya karşı hassas ve bilinçle yaklaşan bir inşaat malzemesi olarak tanınıyor. Hammadde kazanımından üretime, şantiyede işlenmesinden yapı ömrüne katkısına ve hatta yıkılan bir binanın tasfiyesine kadar tüm detaylar düşünülerek tasarlanan Ytong, inovatif bir ürün olarak yapılara değer katıyor. Türk Ytong, ürettiği malzemelerin çevresel etkilerini detaylı olarak ortaya koyan ve dünyaca kabul edilen bir beyanname olan Çevresel Ürün Deklarasyonu’na (Enviromental Product Declaration – EPD) Türkiye’de sahip olan ilk kuruluş olma özelliğine sahip.

Önceki İçerikBursagaz, Atık Yönetimi ve Enerji Tasarrufu Projeleriyle Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Çalışıyor
Sonraki İçerikÇEİS’ten Güncel Çimento Fiyatlarıyla ilgili Açıklama

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz