Knauf’tan Üstün Performans Plakası  Diamant

0
42
Knauf
Knauf’tan üstün performans plakası Diamant

Knauf’un pek çok performansı bir arada sunabilen Diamant® plakası birden fazla performans talep edilen büyük projelerde özellikle tercih ediliyor. Yoğunluğu arttırılmış bir plaka olan Diamant® yüksek darbe dayanımının yanı sıra nem dayanımı, yangın dayanımı, yüksek akustik performansı ve standart alçıpana kıyasla daha yüksek duvarlar oluşturabilme özelliği ile de öne çıkıyor.                                                                              

Yapılarda aranan performanslara yönelik geniş çözümler sunabilen Knauf, yoğunluğu arttırılmış plakası Diamant® ile tek kat uygulandığında da diğer plakalarla yapılan çift kat uygulamalarla aynı performansı sunmaktadır. Bu özelliği ile daha ince duvarlarda bile  yüksek performans sunar. Darbe dayanımının yanı sıra yangın dayanımı ve yüksek akustik performansı ile de öne çıkan  Diamant® tek kat uygulandığında 50 dB’e kadar ses yalıtımı, 60 dk.’ya kadar da yangın dayanımı sağlayabilmektedir.  Ses yalıtımı, yangın dayanımı ve benzeri performans değerleri, Alçıpan®’ın kullanıldığı sistem ve bileşenlerine göre farklılık göstermektedir.

Yüksek Yük Taşıma Kapasitesi ve Artırılmş Yüzey Sertliğine Sahip

Bölme duvar, duvar giydirme, asma tavan ve şaft duvarı olarak tercih edilen ürün 12,5 mm ve 15 mm olmak üzere iki ayrı kalınlıkta sunulduğu için kullanılacağı alana rahatlıkla uyum sağlıyor. Daha yüksek duvarlar yapmaya imkan sağlayan Diamant®, yüksek yük taşıma kapasitesi, artırılmış yüzey sertliği ve yüksek yüzey kalitesiyle mekânlara değer katıyor.

Tek Bir Plaka İle Birden Fazla Çözüm

Birden fazla performansın bir arada talep edildiği büyük projelerde Diamant®, tek tip plaka kullanımı avantajı ile hem nakliye maliyetlerinde avantaj sağlar hem de projelerin erken tamamlanmasına katkıda bulunur.

Önceki İçerikTermal konfor ve Sağlığı Koruyan Isı Yalıtımı İle, Enerjiden Yüzde 60 Tasarruf Edilebilir
Sonraki İçerik5 Maddede Boya Yapmanın Püf Noktaları

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz