İstanbul’da konut kiraları son bir yılda yüzde 10,81 arttı

0
292
istanbulda daire kiraları ne kadar

 

Gayrimenkul değeri, lokasyon veri analizi ve öngörüleri sunan Endeksa tarafından yayımlanan istatistiklere göre, İstanbul’daki daire kiralarında son bir yılda yüzde 10,81 artış gerçekleşti. İstanbul genelinde konut metrekare kira ücreti ortalama 17 TL olarak gösterildiği verilere göre, ortalama kira ücreti ise bin 667 TL.

İstanbul’da metrekare kira ücretlerinin en yüksek olduğu ilçeler ise sırasıyla Sarıyer, Beşiktaş, Bakırköy, Beyoğlu, Kadıköy ve Şişli olarak belirtiliyor.

En yüksek değer artışı Bayrampaşa’da

Endeksa’nın istatistiklerine göre son bir yıllık değer artışının en fazla olduğu ilçeler arasında Bayrampaşa, Beylikdüzü, Şile, Başakşehir ve Esenyurt yer alıyor. Bayrampaşa’da daire kiraları son bir yılda yüzde 24, Beylikdüzü’nde yüzde 21, Şile’de yüzde 20, Başakşehir’de yüzde 20, Esenyurt’ta ise yüzde 18 arttı. İstanbul’da metrekare kira ücretlerinin en yüksek olduğu ilçeler ise sırasıyla Sarıyer, Beşiktaş, Bakırköy, Beyoğlu, Kadıköy ve Şişli olarak belirtiliyor.

Faizsiz finansman yöntemiyle ev sahibi olmanın kolaylaştığını söyleyen Yenievim Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çalış, kirada oturan vatandaşlarımızın yıldan yıla artan kira bedellerini öderken birikim sahibi olmalarının zorlaştığını iletti. Yenievim olarak vaat ettikleri ev alma seçenekleriyle yeterli birikimi olmayanların kendine ait bir eve sahip olmalarını kolaylaştırdıklarını aktaran Çalış, “Ev sahibi olmak isteyen herkesi faizsiz finansman yöntemlerimizle ev sahibi yapıyoruz.” dedi.

Önceki İçerikThe ‘Frenzy’ for Manhattan Commercial Real Estate is Over
Sonraki İçerikİstanbul’da 20 yaş üzeri 3,1 milyon konut var

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz