Çevreye Duyarlı Pvc Profili

0
457
pvc profili nedir

Daha yaşanabilir bir dünya için önemli yatırımlar yapan Egepen Deceuninck, kurşun içermeyen ürünleri ile yüzde 100 geri dönüşümlü ve çevreye duyarlı ürünler üretiyor. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için çevreye duyarlı üretim gerçekleştirmek ve bu yönde çalışmalar yapmak sürdürülebilir bir yaşam için oldukça önemli. Günümüz şartlarında pek çok zararlı maddeye maruz kaldığımız bugünlerde, PVC profil imalatında belli kriterler göz önünde bulunduruluyor. Tek başına kullanılabilen bir hammadde olmayan PVC, endüstriyel katkı malzemeleriyle birlikte kullanıma hazır hale getiriliyor.

Egepen Deceuninck, çocuklar için daha yaşanabilir bir dünya ve sürdürülebilir bir yaşam hedefleyerek çalışmaktadır. Bu hedef doğrultusunda 2004 yılında yüzde 100 geri dönüşümlü TPE conta kullanımı ile çevreye duyarlı üretim gerçekleştiren Egepen Deceuninck, üretimini gerçekleştirdiği hiçbir ürününde kurşun ve benzeri ağır metalleri kullanmamakta, yenilikçi ve öncü yapısıyla gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmayı amaçlamaktadır.

 

egepen deceunicnck pvc profili nedir

Pvc pencere ve kapı profilleri için EPD (Environmental Product Declaration – Çevresel Ürün Beyanı) belgesine sahip olan Egepen Deceuninck, bu belgeyle birlikte ISO 14040 standardı çerçevesinde belirtilmiş parametrelere göre üretim gerçekleştiriyor. Bu parametreler önceden belirlenmiş kategorilere göre (hammadde eldesi, enerji kullanımı ve verimliliği, malzeme ve kimyasal madde içeriği, hava, su ve toprağa verilen emisyonlar, atık oluşumu) nicel olarak değerlendiren ve beyan eden deklarasyonlar olarak biliniyor.

Önceki İçerikİNDER’DE Başkan Yeniden Nazmi Durbakayım
Sonraki İçerikTeras Ve Balkonlarda Kaplama Üzeri Su Yalıtımı İçin Kalekim’den, İdeal Çözüm: ‘İzopur Trans’

Yorum Bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz